Koľko prijmete, toľko vydáte
Aký je vlastne normálny výdaj moču? V podstate by sa mal rovnať tomu, čo vypijete. Keď za deň zvládnete 2 litre vody, zhruba toľko by ste mali aj vymočiť. Neodporúča sa piť menej, ani keď chcete obmedziť chodenie na toaletu. Močom sa totiž z tela odplavujú odpadové látky a je veľmi dôležité, aby sa organizmus pravidelne čistil. Koncentrovaný moč navyše dráždi a o to nutkavejšia je potreba odskočiť si.
Pozor na alkohol
Alkohol, vrátane piva, pomerne často spôsobuje nadmerné močenie. Nejde len o objem samotného nápoja. Alkohol spôsobuje zvýšenú tvorbu moču, čo môže byť dôvodom, prečo musíte behať na toaletu častejšie. Samozrejme – je tu i ďalší vedľajší účinok- alkohol pôsobí veľmi negatívne, keď už máte nejaké ochorenie.
Nadmerné močenie spôsobujú i lieky a choroby
To sú však veľmi špecifické prípady a pacient je vždy s takouto situáciou oboznámený lekárom. Vedľajším účinkom niektorých liekov môže byť zvýšená tvorba moču, rovnako sa môžu prejaviť i ochorenia ako smädka, zlyhávanie obličiek či cukrovka.
Vo väčšine prípadov je ale nadmerné močenie spojené najmä s vekom a zanedbanou životosprávou.
Radšej sa zamerajte na zdravie svojej prostaty
Premýšľať nad tým, ako sa zbaviť nadmerného močenia by mala byť až vaša druhá starosť. Tou prvou je starostlivosť o prostatu. Tu totiž býva veľmi často tá pravá príčina. Prostata sa zväčšuje, tlačí na močovú trubicu a človek potom musí odbiehať na toaletu stále. To môže vytvárať dojem, že dochádza k nadmernému močeniu. V skutočnosti ale nejde o zvýšený objem moču, ale len o častejšie močenie.
Na prostatu je výborný výťažok z rastliny menom serenoa plazivá. Tá pôsobí priaznivo na zväčšenú prostatu a naviac má pozitívny vplyv na celé močové ústrojenstvo. Ďalším pomocníkom je zinok, čo je prvok podporujúci mužské zdravie – najmä rozmnožovaciu a vylučovaciu sústavu.
Vaše komentáre
Vložte svoj komentár:
{{ myComment.name }}:
{{ myComment.text }}
{{ comment.name }}:
{{comment.text}}
Zákaznícka podpora:
{{ reaction.text }}
Vložte svoj komentár: